LMK 2010. aasta ehitusblogi
REEDE, 11. JUUNI 2010


Aktid, load, lepingud, teatised, aktid, load...

Objektid (Kalevi 15 ja 17) on ehitajale üle antud:) Põhileping sõlmitud:) Ehituse käimalükkamiseks on aga vaja täita, taotleda ja teavitada erinevaid instantse ning ikka tuleb välja, et mõni lahter on valesti täidetud või mittepiisava infoga kaetud või saab ühest instantsist loa alles siis kui eelmine on selle heaks kiitnud. Nii et tegeleda tuleb hulga bürokraatiaga, mida on igav isegi üles loetleda, ammugi sellega tegeleda:) Ja mis peamine, sellises mahus lisatööga polnud me arvestanud. Seega, kui kunagi ehitama hakkate, varuge aega paberitega tegelemiseks!!!

Siiski, siiski on ehitus lähemal kui kunagi varem ja "kopp lüüakse maasse" vahetult peale Jaanipäeva.


No comments: 

REEDE, 30. APRILL 2010


Pärlid!

Kuigi mõlemad hooned, nii Kalevi 15 kui 17 on ajahambast kõvasti pureda saanud, võib siiski nimetet hoonetest leida ka praegu imekauneid detaile. Mõned neist.

Sammu võrra edasi

Täna avati uue riigihanke pakkumused. Odavaim jääb eelerve raamidesse ning juunis võib ehitus alata. Loodame, et enam takistusi ei teki. Pildil olev hoone (Kalevi 17) kaua enam vastu ei pea.KOLMAPÄEV, 7. APRILL 2010


Efektiivne?! euroraha kasutamine

Nii Euroopa Komisjonis kui ka Eestis on peetud (eriti majanduslanguse perioodil) oluliseks eurorahade efektiivset kasutamist.

Selles valguses tundub kummaline, et rakendusüksused, kes toetusi jagavad, ei suuda tagada rahavoogude kiiret liikumist ning kohati jääb mulje, et oma tööd tehakse üpriski ükskõikselt, jättes rahataotlejad omapäi lahendusi otsima.

Annan ülevaate Tartu Loomemajanduskeskuse hoonete rekonstrueerimisega seotud finantseerimise problemaatikast. Ehk aitab see kunagi kellelgi aega kokku hoida või leitakse tekkinud kitsaskohtadele kogunisti terviklahendus.

Kui ühel hetkel on toetuse otsus käes, selgub, et selle efektiivne kasutamine polegi võimalik. Efektiivsus peaks tähendama, et püstitatud eesmärgid tuleks täita võimalikult väikese ressursiga. Tänasel päeval on muidugi ehitushinnad niikuinii all ja madalat pakkumist pole raske saada, kuid ka siin kujundavad hinda rahavoogude liikumised. Kui ehitajale makstakse tehtud tööde eest viiekuulise intervalliga, peab tööde teostaja esmalt ise laenu võtma, mis teeb ehitamise kallimaks. Seetõttu oleks mõistlik jätta pangad antud skeemist välja, raha on ju juba olemas. Aga ei, siin tuleb mängu karm bürokraatia.

Selleks, et toetuse saaja saaks rakendusüksuselt ettemaksu (mis on teoorias võimalik), tuleb kõigepealt hankida ettemaksu käendus …. pangalt. OK, pole justkui probleemi, võtame käenduse. Pank aga nõuab omakorda käendusele garantiid. Garantiiks sobivaid objekte Tartu Loomemajanduskeskusel pole. Pangad pakuvad välja, et käenduseks sobivad ka juhatuse ja nõukogu liikmete isiklik vara. Teeb juba murelikuks. Isegi kui miljonitesse ulatuv vara oleks olemas, siis kas on ikka õige, et riigi osalusega sihtasutuse töötajad peavad käendama eurorahade kasutamist oma isikliku varaga?
Hiljem selgub, et ka see ei aita, kuna antud juhul seesama riigiosalus tähendab seda, et laenu võtmise (ja panga käendus rakendusüksusele seda on), peab kinnitama Rahandusministeerium.

Möödunud on ca kolm nädalat ning tegelikult oleme jõudnud samasse kohta tagasi. Head lahendust pole. Ettemaks tähendab tegelikkuses laenu ning siis pole enam vahet, kas seda teeb ehitaja või sihtasutus. Esimesel on see kindlasti lihtsam. Aega oleks saanud kokku hoida, kui rakendusüksused oleks täitnud efektiivsuse printsiipi, st oleksid välja selgitanud võimalikud rahastamise skeemid ja välja pakkunud kõige kiiremad neist.
Kindlasti on samas olukorras taotlejaid veel, mistõttu on väga ebaefektiivne lasta neil kõigil kulutada aega selleks, mida on võimalik eelnevalt välja selgitada. Samuti peaks olema ka rahajagajate prioriteediks, toetuse efektiivne kulutamine, mitte selle koormamine laenuintressidega. Arenguruumi veel on!

Ehitus loomemajanduskeskuse hoonetes oleks võinud juba peatselt alata aga paraku peame välja kuulutama uue hanke, kus on välja toodud finantseerimise viiekuuline viivitus.

Uue hanke kutsega saab tutvuda siin 
Pakkumuste avamine toimub 30. aprillil

Oleme jätkuvalt optimistlikud ja loodame ehitusega suvekuudel ikkagi alustada!

PÜHAPÄEV, 21. MÄRTS 2010


Tartu Postimees: Tartu loomemajad lähevad remonti


Postimees kirjutas: Tartu loomemajad lähevad remonti.

Uuel nädalal on plaanis ehitajaga kohtuda ning peale seda võime lepingu sõlmida.
Kui hanget keegi ei vaidlusta, siis võib mai kuus ehitus alata.

REEDE, 5. MÄRTS 2010


Ehitushanke pakkumused on avatud

Pakkumuse esitas 6 ehitusfirmat. Kuna protokoll pole veel alkirjastatud, siis rohkem infot avalikustada ei saa aga odavaim pakkumine jääb eelarve raamidesse. Seega võime arvata, et ehitus läheb lahti juba lähimate kuude jooksul.


TEISIPÄEV, 2. MÄRTS 2010


Kalevi 15/17 ehitustegevust kajastav blogi


Tartu loomemajanduskeskus otsustas järgmise pooleteise aasta jooksul anda ülevaate hoonete Kalevi 15 ja 17 rekonstrueerimisest. Kui on soovi kaasa elada, kuidas üks hooletusse jäänud hoone ja teine väga lagunenenud hoone korrastatakse loomeinkubaatoriteks, siis tasub aeg-ajalt siia kiigata.


Riikliku muinsuskaitse objekt Kalevi 17

Miljööväärtuslik Kalevi 15

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar