reede, 18. jaanuar 2013

Kaitsmisjärgseid emotsioone

Tartu Loomemajanduskeskuse äriplaanikoolituse 7. lend on lõpetanud. Kaksteist neist kaitses professionaalse komisjoni ees eile oma äriplaani. Uurisin viie vapra naisterahva käest, kuidas nad end tunnevad, mida mõtlevad ja millisena tulevikku näevad nüüd, mil üks oluline etapp on läbitud, kuid aina uued väljakutsed ootavad vallutamist. 

Milli Maier mõtles pikalt oma missiooni üle ning jõudsin väärismetallist juukseeheteni, mida saaks ka põlvest põlve edasi kanda. 

Üks oluline samm on nüüd astutud ning kogu see protsess on olnud väga tore. Närvikõdi ja hirm on lisanud hoogu suuremalt unistamisele ja oma eesmärkide püstitamisele. Ettevõtlusmaailmas on mul kogemusi vähe, kuid samas on see nii kutsuv ja ma olen uute õppetundide ees väga põnevil. Samuti inimesed, kellega ma praegu olen käsikäes astunud, on olnud energilised ja positiivsed. Mul on igati hea meel, et olen sattunud Tartu Loomemajanduskeskusesse. Julgustan suhtumist, et kui midagi väga väga tahta, siis ei ole muud võimalust, kui see teoks teha.Laura Vähi 

Kõige olulisem on iseend hoida ja usaldada oma spontaanseid ideid. Sest spontaansetest ideedest võib tulla midagi vinget. Ning mõnikord peab kangekaelselt alustatud asja lõpuni viima (ükskõik kaua selleks aega läheb), et spontaanne mõte ise sinu juurde tuleks.Tiina Andron firma äriidee on eksklusiivsete nahkaksessuaaride tootmine.

Kaitsmise päeval olin haige, aga läksin siiski komisjoni ette oma äriplaani kaitsma.Arvan, et läks hästi. Mul on hea meel, et head nõu kuulda võtsin ja koolitusel ikkagi ära käisin. See andis mulle rohkem kui oleksin osanud loota . 
Sain tuttavaks väga lahedate ja samas väga erinevate loomeinimestega, sain head nõu nii koolitajatelt kui ka grupikaaslastelt. Tunnen, et mul on pöidlahoidjaid ja kaasteelisi, me kõik julgustasime üksteist ja see on ülioluline. 
Kuid, mis peamine, sain rahulikult läbi mõelda oma järgmise kolme aasta tegevusplaani ning just rahaline asjade läbimõtlemine oli minu jaoks väga oluline. Koolitus aitas näha ja küsida endalt õigeid küsimusi ja otsida neile vastuseid. Tunnen end nüüd tuleviku suhtes palju kindlamalt, kuigi olen sellel teel üksi - mina pean tegema kõik sammud ja otsused. Nüüd tulebki ainult mõelda, mis edasi saab. 


Kadri Sitska unistab oma rätsepakojast Antoniuses
Hing on rahul. Ega ma üksi poleks elu sees seda äriplaani kirjutanud. Elu aeg olen õmmelnud, aga nüüd tahaks ametlikult asju ajada ja rahulikult koha peal töötada. On ringi seigeldud küll ja nüüd oleks aeg juba suureks saada ja paikseks jääda. Ja siin on ideaalne keskkond minu jaoks. 


Kristel Suigussaar kavatseb rajada omaenda Kindastuudio OÜ, mille põhitegevusalaks oleks  Kirss brändinime kandvate erinevate nahkkinnaste ja käeaksessuaaride disain, valmistamine ja müük.

Loomeka koolituselt sain väga palju praktilist ja individuaalset nõu, eriti just oma niši ja loominguliste valdkondade kohta. 
Nüüd ainult edasi. On vaja veel oma äriplaani timmida natuke ja siis see jaanuari lõpus Töötukassale esitada. Kui saan toetust, siis saab kohe tegutsema hakata, aga kui ei saa... No, siis võtab lihtsalt rohkem aega. 


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar