esmaspäev, 10. detsember 2012

Jõululeide Loomeka poodidest

Ada Tamme

Jõulud võiksid olla mõnusad, lumised, helged. Alati soovitakse ju rahulikke jõule, kuid ometi on täiskasvanud enamasti keskendunud lapsukeste jõulurõõmule ja ise stressavad end viimasel hetkel kaubandusekeskustes ringi trügides ogaraks. Langen isegi igal aastal samasse lõksu ja siunan end, kuid rutiini murda ometi ei taipa. Eelmisel nädalal toimunud Kellawärk oli üks Loomemajanduskeskuse loodud alternatiiv kingituste otsimiseks mõnusamas keskkonnas. Samuti oli see võimalus leida tõeliselt erilist ja ainulaadset kraami. Loomekas tegutsevad aga ka mõned poed, kust võib igasugu toredaid asju leida. Täieliku kaubavalikuga peab igaüks tulema juba ise tutvuma ja endale oma leidma, mina toon ainult välja mõned nopped.

Disainimaja 
Foto NewVintage kodulehelt
Kui Hedviga alles Disainimaja e-poodi lõi ja disainerite kontakte kogus, innustus ta ikka kõige ägedamatest välismaa eeskujudest. Esimesel päeval, kui veebisüsteem oli valmis ja avalik, aga täiesti tühi, tuli just selline pakkumine, millest ta unistanud oli. Helistas hoopis Kriss Põldma ja küsis, kas Hedviga tema ehteid tahaks. Need olid nii ägedad ja fotod olid ka veel nii kvaliteetsed ja head. Hedviga tundis, et see on nagu õnnistav käsi Krissi poolt: „Jaa, muidugi ma tahan sinu asju ka sinna!“
Nüüd ongi ta ehted Disainimajas ka ja Kriss ise on oma endisest ametist tennisetreenerina täiesti loobunud. Ta alustas hobikorras ja ise ka oma tegevuses kaheldes, sest ehteid teevaid ju nii paljud. Krissi omad on aga erilisemad: poolvääriskividest ja väärismetallist. Lugege äsju ilmunud Lehtrist rohkem Kriss ja tema New Vintage'i kohta.

Parema Toidu Pood 
Foto Merilyn Püss
Kalevi 17. pargipoolselt verandalt saab osta head ja paremat. Kõige erilisem on aga poepidajate endi tehtud toortoidust snäkid, nii magusaid kui soolased. Alguse sai see sellest, et Parema Elu Koolitajad tahtsid kliendile õpetliku jutu kõrvale maitsta anda, millest nad ikkagi räägivad. Siis aga taheti neid osta ka juba ja järelikult tuli ise tegema hakata! Praegu teevad Merike ja Triin erinevat sorti linaseemneleivakesi ja magusaid, kuid suhkruvabu smuutikaid. Smuutikad on valmistatud kuivatatud puuviljade segust ja maitsevad praegu näiteks kirsi, banaani, pirni või maasika järgi. Linaseemneleib on seemnetest snäkk, kuhu on pandud punast kapsast, paprikat ja muud tervislikku, aga maitsvat.

Vintage Kompvek 
Foto Gabriela Liivamägi
Vintage Kompveki poeke sündis armastusest ilusate ja haruldaste vintage-leidude vastu. Nagu nimigi ütleb, on tegemist tõeliste kompvekkidega. Eelkõige on vintaažkommide valikus kleidid-mantlid-ehted, aga vahel ka midagi muud silma paitama jäänut. Vintaažmaailm on põnev ja aeg-ajalt leiab möödunud aegade disaineriloomingust midagi täiesti erakorset. Siis on rõõm avastusest seda suurem, kui õnnestub seda jagada seda rahuloleva kleindiga, kes hindab samu väärtusi. On lihtsalt nii tore, et selliseid inimesi on järjest enam. 

MüügiKapp
Kalevi 13 majas, kohe peaukse kõrval asub müügikapp. Seal on alati väike väljapanek meie ettevõtete toodetest (sellistest, mis kappi ära mahuvad:) – saab nii lihtsalt imetleda kui ka kaasa osta.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar