neljapäev, 15. november 2012

Juta luguJuta Kuhlberg endast ja oma elust nii Tartus kui ka laias maailmas

Tartu
Olen teist põlvkonda tartlane. Elan oma isa käe all ehitatud majas Aleksandri tänaval - väiksena uisutama ja nüüd tööle jõuan 100 sekundiga!

Haridus
Käisin Tartu 7. keskkoolis, kus tegelesin palju muusika, ürituste korraldamise ja spordiga. Ülikooli läksin aga hoopis kaubandusökonoomikat õppima, mida jätkasin selle sajandi alguses ärijuhtimise magistrikraadiga. Möödunud aastal täiendasin ennast veel konsulteerimisoskuste osas ja sain IV astme konsultandi kutsetunnistuse.

Töö
Juba 1987. aastast müün ma kultuuri! Sest majandusteaduse tegemise asemel läksin hoopis Vanemuise Teatrisse tööle. Teatri ja kultuuriga olen ikka väga kaua seotud olnud: 13 aastat olin Emajõe Suveteatri ja 3 aastat Viljandi Pärimusmuusikafestivali turundusjuht. Lisaks olen korraldanud ja turundanud veel palju suurkontserte Tartu Laululaval ja 7 aastat andnud välja Tartu turistidele mõeldud ajakirja "Tartu Today". Kultuurialased tööd on vaheldunud hüpetega jälle ettevõtlusse. Mu 1988. asutatud perefirma oli üks esimesi Tartu kooperatiive. Nüüd olen juba 10 aastat Viljandi Kultuuriakadeemias kultuuriturunduse loenguid lugenud. Lektoritöö hoiab hästi vormis! 

LMK
LMKs töötan ma ettevõtluskonsultandina: toetan alustavaid loomeettevõtjaid äriplaani kirjutamisel ja äriga alustamisel. See on pikk arenguprotsess, kus suuremate sihtide sõnastamine ja nende poole püüdlemine vaheldub igapäevaste pisimuredega. Iga ettevõtja peab oskama arvet vormistada, kliendi päringule vastata, töönädalat planeerida ja kõike muud vajalikku, et ikka järje peal püsida. Tegeleme nii murede kui rõõmudega. Ka edu tuleb analüüsida, riske maandada ja koos innnustuda.
Muidugi osalen aktiivselt meie LMK tiimi tegemistes. Arutame kõik koos turunduse- ja muid strateegilisi küsimusi, võtame vastu külalisi ja lööme kaasa koostööpartnerite projektides.

Hobi
Ma kuulan hästi palju muusikat, see on mulle alati tähtis olnud. Õppisin koolis 8 aastat klaverit ja laulsin kooris. Kui ma kooliajal üritusi korraldasin, siis lindistasin raadiosõlmes ise uuemat muusikat. Neid ma  siis oma kavasid harjutades ja uisutades ümisesingi! 
Juba lapsepõlvest saadik olen ka suur spordisõber. Kord aastas katsun ikka Alpidesse suusatama jõuda, aga argipäevaselt käin zumba trennis. Seal saan tantsu, muusikat ja sporti - kõike, mida armastan! 
Aga reisimine on minu suur kirg! Igal aastal veedan terve oma puhkuse seljakotiga kuskil maailmas ringi reisides. Kui nüüd veebruaris Keenias ja Tansaanias ära käin, siis on mandritest jäänud veel vaid Antarktika avastamine! Maailmas ringi rändamine kasvatab tolerantsust - näen oma silmaga, et lõpuks on kõik inimesed ikkagi ühesugused. Usun looduse tasakaalu ja kasutan loodusest õpitut palju igapäevanähtuste tõlgendamisel. Olen suur Aleksei Turovski fänn.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar