neljapäev, 18. oktoober 2012

Terves kehas terve vaim ja vastupidi ehk Parem Elu Koolituste lugu

Ada Tamme

Vaikselt olen hakanud siia kirja panema LMK ettevõtete lugusid ja täna tutvustan ettevõtet Parem Elu Koolitused, kus toimetavad neli tegusat naisterahvast: mõttemeister Merike Kütt, toidumeister Triin Muiste, kunstimeister Katrin Kirsipuu ja teenindusmeister Kaia Tammekänd. Kõlab uhkelt? Need tiitlid on andnud huviringis osalevad lapsed, kuid neil on selleks ka õigus, sest Parema Elu Koolituste kollektiiv saab hakkama paljuga ning kõike seda suure veendumuse ja kirega. Nelja meistri koostöö eesmärgiks on kindlustada oma koolitustel osalenutele igakülgselt parem elu. Merike on kogemuskoolitaja ja juhatab inimesi nende isiksuse arengu teekonnal täisväärtuslikuma mõtlemise ja elu poole. Triin on toitumisnõustaja, kes õpetab tervislikult toituma, et seeläbi paradada oma tervist ja elukvaliteeti. Parema Elu kursustele lisavad särtsu stilist Katrin ja teeniduskoolitaja Kaia. 

Merike ja Triin
Täna kirjutan pikemalt Merikesest ja Triinust, kes on saavutanud eriti efektiivselt toimiva tandemi, milles üks hoolitseb hinge ja teine keha eest. 

Terve vaim 
Merike leidis oma suundumuse Louise L. Hay õpetuste kaudu ning neil põhinevad ka paljud Merikese koolitused. Hay õpetus on lihtne ja intuitiivselt tuttav pea kõigile, samas kui rakendamisel vajab inimene ilmselt rohkem juhendamist. Merike on veendunud, et mõttejõuga saab mägesid liigutada, ravida nii oma keha kui vaimu. Tuleb ainult alati oma mõtteid märgata, sest mõttel ning selle sõnastamisel on tugev jõud. Jaatus ning enesesse uskumine viivad meid lähemale meie unistustele. „Iga meie mõte, meie sõna,loob meie tulevikku.“ Merike ise on oma elul sarvist haaranud ja pärast kahtteist aastat pangas töötamist on ta lõpuks koju jõudnud. Oma kogemuste abil viib ta läbi enesearengukoolitusi ja personaalseid nõustamisi, mis aitaksid teistelgi teooria praktikasse rakendada. Merike hindab just isiklikku lähenemist, millega "on võimalik jõuda rahulolematuse sügavamate põhjusteni ja need eemaldada."

Terve keha 
Kanepiseemneõlist saab näiteks oomega3 rasvhapet.
Ka Triin on pärast mitmesuguseid töökogemusi (samuti pangas!) jõudnud oma pärusmaale, kus tunneb end kõige rohkem kodus. Ta on alati armastanud süüa teha, kuid nüüd on rõhk kaldunud oluliselt tervisliku toitumise väärtustamise ja õpetamise poole. Toitumisnõustajana annab Triin erinevaid tervisliku toitumise koolitusi ja nõustab ka eraviisiliselt. Samuti saab tema juures teha toidutalumatuse testi ning kooskõlastada oma individuaalne ja sobivaim menüü. Oma võimete ja võimaluste laiendamiseks õpib ta praegu ka toitumisteraapiat, et osata veelgi rohkem teisi inimesi aidata. Õigesti toitumine on eraldi põnev ja uusi võimalusi täis maailm, mis on Triinule näidanud, et hoolikalt valitud toit suudab muuta väga paljut. 

LMKsse jõudsid Merike ja Triin koos ning sedagi peavad nad tõestuseks mõttejõu suurest võimust. Nimelt on nad mõlemad Karlovas elanud ning mööda tänavaid uidates unistanud siia oma koolituspesa rajamisest. Tundub lausa, et Kalevi 17 maja leidis nad ise üles, sest keerdtrepiga ühendatud kahel korrusel asuvad verandaruumid ületasid isegi nende suurimad ootused. Nii nad seal nüüd töötavad – Merike teisel korrusel vaimu ja mõistuse eest hoolitsedes ja Triin alumisel korrusel keha heaolu eest võitlemas. 

Hoolt kannavad nad aga väga mitmekesise ja inimese kui terviku peale mõtleva kursuste, koolituste, koosviibimiste ja stuudiote programmiga. Väga olulisel kohal on mõlema personaalsed nõustamised (coaching, toitumisenõustamine), mis aitavad inimestel oma tulemusi kiiremini saavutada. Suur rõhk on  aga ka kehakaalukursustel, mille juures olulisim on see, et tegeletakse mitte tagajärje, vaid põhjusega. Merike ja Triin teatavad pea ühest suust, et „dieedid teevad paksuks!“, sest nad usuvad, et ükskõik millise toitumishäire puhul tuleb esmajärjekorras otsida üles probleemi allikas, selle asemel et tagajärgi likvideerida. Siingi peavad nad olulisimaks mõttemustrite muutmist. Just see on valdkond, kus nende töö teravalt kokku puutub, ja on selge, et psüühika ja keha eest tuleb korraga hoolitseda.

Kuidas aga teooriast praktikasse jõuda? Selle lahendamata küsimusega on nii Merike kui ka Triin igapäevaselt vastamisi. Näiteks toidutalumatuse korral ei saa lihtsalt keelatud toiduained menüüst eemaldada, vaid tuleb teha tõsist tööd, et kehale vajalikud ained kuidagi asendada. Siin tuleb appi Triin oma toitumisnõustamise ning -koolitustega. Samas aga peab tegudeni jõudma siiski inimene ise ning seda nii vaimsel kui ka füüsilisel tasandil. Paljud Parema Elu kliendid sooviksid Triinu või Merikest endale koju pidevalt sõnu peale lugema ja õpetama, mida süüa ja mida mõelda, kuid teekonna oma parema eluni peab igaüks ikka ise maha kõndima. Merike ja Triin ka lohutavad rõõmsalt: "See tee on lühike, ainult 15 cm - ühest kõrvast teise kõrvani."


Minu lemmikud linaseemneleivakesed!
Parema Toidu Pood 
Koolitused ja kursused pole aga sugugi kõik, millega need kaks hakkama saavad. Neil on veel ka oma programm filmihuvilistele, lastele ja juba koolitustel osalenutele ning toidustuudiod kokkamissõpradele. Lisaks on Kalevi 17 pargipoolsesse otsa veranda esimesele korrusele tulemas Parema Toidu POOD, kust saab osta enesearengu raamatuid, erinevat mahetoitu ja muud tervislikku kraami. Kaupade hulgas leidub ka Merikese ja Triinu endi valmistatud toortoitu: linaseemneleiba ja toormaiustusi. 




Poe suur avamispidu on juba paari nädala pärast, 2. novembril, ning siis on uksed lahti hommikust õhtuni (st 10-19), toimuvad tooteid tutvustavad pisikoolitused ja erikülalistena tulevad kaupade valmistajad isiklikult oma kraamist rääkima.

LMK rahvas uues poes uudistamas

Kõigi fotode eest suur aitäh Merilyn Püssile firmast Fotoloom.

2 kommentaari:

 1. Olen Mavis Calos, esindaja Aiicco kindlustus plc, anname välja laenu individuaalsed erinevused usalduse ja au. anname laenu intressimääraga 2%. kui olete huvitatud võtke meiega ühendust selle ettevõtte e-post: (maviscalos_laen_laenamine@outlook.com) nüüd jätkata oma laenu üleminekudokumendi ok. kui teil on vaja laenu, et luua ettevõtte või kooli te olete väga teretulnud Aiicco kindlustus plc. Võite meiega ühendust võtta ka selle e-post: (amaah.credit.offer@gmail.com). saame üle kanda summa, mida taotletakse enne nädalas.

  VastaKustuta
 2. Sveiki Mīļie cilvēki,
  Mans vārds ir Moria Fisher kundze, mana ģimene ir ļoti daudz
  laimīgs, jo man bija iespēja iegūt vieglu aizdevumu
  60,000usd
  no labdarības aizdevuma firma ar nosaukumu Elizabeth Berger
  Loan Firm, mana māsa vērsti mani Elizabeth Berger
  Loan Firm, kad man bija nepieciešama aizdevuma līdzekļu
  60,000usd darbībai nieru transplantācijas no maniem
  mazais dēls nosaukts Bowen, i tad nolēmu pieteikties
  aizdevums no Elizabeth Berger Loan Firm, lai mans lielākais
  pārsteigumiem, mans aizdevums tika apstiprināts un piešķirts bez
  jebkura veida kredīta pārbaude, nav nodrošinājuma, nav cosigner un
  tikai ar 3% procentu likmi.
  Es ieteiktu kādu, kas tur nepieciešama finansiāla
  palīdzība, lai sazinātos Elizabeth Berger Loan Firm
  Vairāk informāciju par šo darījumu Šeit ir viņu e-pastu
  adrese (elizabethberger01@outlook.com) un katrs
  kas tur būtu, lūdzu, paldies Elizabeth Berger
  Aizdevums Firma par mani.
  paldies
  Moria Fisher kundze

  VastaKustuta